Taip jau gavosi, kad kelionių dabar maža ir kai net ligoninės prėskas maistas pradėjo inspiruoti, supratau, kad reikia jau imtis kažko. Taip gimė idėja kas savaitę išbandyti vis naują pasaulio virtuvę. Ne šiaip sau, bet taip, kad savaitės gale jau turėtumėm visą dienos valgiaraštį: pusryčiai, pietūs, vakarienė, desertas.
Pirmoji savaitė – itališka! Greitai užmetus akį į google, matau, kad šita virtuvė populiariausia pasaulyje. Okay, galvoju, važiuojam. Kartu su jumis instagrame išsirinkom favoritus ir jau turim du itališkus receptus: pusryčiams – veganiškais citrininiais rikotos blyneliais ir pietums/vakarienei – veganiška lazanija.
Važiuojam toliau. Patiekalas keliantis didžiausias asocijacijas su Italijos virtuve…PICA!
Kodėl šis receptas tau gali patikti?
- o kam nepatinka picos???
- išmoksi brandinti picos tešlą
- darbas su tešla gali būti labai meditatyvus ir atpalaiduojantis
- skonis = pasaka!
- ant picos galima dėti labai įvairius pagardus, taip gali sunaudoti likučius esančius šaldytuve
- tinka veganams ir vegetarams
- nenuskriausi nei vištelės nei veršiuko
Receptas
Mums reikės:
Tešlai:
(4 padams ~ po 250 g.)
- 500 g. kokybiškų kvietinių miltų (geriausia imti „00“ tipo)
- 325 ml. vandens
- 2 v. šaukštų cukraus
- 3 v. šaukštų kokybiško alyvuogių aliejaus
- 7 g. sausų arba 21 g. šviežių mielių
- 1,5 arb. šaukštelio druskos
Picą galim gardintu taip:
- Pomidorų padažą. Šį rekomenduoju pasigaminti patiems arba pirkti tikrai kokybišką, jokiu būdu netepkit tiesiog ketchupo…
- Veganišką sūrį, neaktyvuotų maistinių mielių dribsnius arba veganišką sūrio padažą
- Pagardai pasirinktinai: saulėje džiovinti pomidorai, kale kopūstai, špinatai, rikota su žolelėm, cukinijos, paprikos, juodosios alyvuogės, pievagrybiai, konservuoti agurkai, mėsos alternatyvos, rukola, dar sūrio, veganiškos fetos, pesto/barbekiu padažo ir t.t.
Rekomenduoju neperkrauti picos. Laikykimes taisyklės – geriau mažiau, bet kokybiškų ingredientų.
Gaminsim taip:
- Šiltame vandenyje ištirpiname cukrų, sudedame mieles (vanduo neturi būti karštas, apie 35C) gerai išmaišom ir paliekam pastovėti apie 5-10 min. Jei mielės suputojo, važiuojam toliau, jei ne, jūs važiuojat į parduotuvę pirkt naujų (hahaha)
- Dideliame dubenyje miltus sumaišom su druska ir viduryje padarom duobutę. Supilam alyvuogių aliejų, vandenį su mielėmis ir mediniu šaukštu gerai viską išmaišom. Iškrečiam tešlą ant miltuoto paviršiaus ir minkom apie 5 minutes (jei reikia pridedam miltų).
- Tešlai duodam pailsėti apie valandą kambario temperatūroje, tada dar paminkom, dedam į aliejumi išteptą didelį dubenį ir į šaldytuvą – lėtam kildinimui 24 valandoms. (Jei picos verkiant reikia greičiau, tiesiog kildinkite ją 1-2 val. kambario temperatūroje, beeeet…tikrai verta kepimą atidėti rytojui)
- Likus porai valandų iki picų kepimo tešlą ištraukiam iš šaldytuvo suformuojam 3-4 kamuoliukus ir paliekam pastovėt kambario temperatūroje.
- Jungiam orkaitę ant max (minimum 250C), orkaitei pasieks reikiamą temperatūrą, leidžiam jai kaisti bent 20 minučių ar ilgiau, o per tą laiką formuojam picos padą . Geriausia tai daryti tempimo būdu – naudojantis savo rankytėmis. Padą rekomenduoju formuoti iškarto ant kepimo popieriaus pabarsčius jį miltais ar manų kruopomis.
- Ant pado kraunam mėgstamus ingredientus, šaunam į orkaitės centriuką ir kepam kol gražiai apskrus. Jei naudojam žalumynus, jais puošiam jau iškeptą picą (kepti siūlau nebent kale kopūstus).
- Buon appetito!
Gaminai šį receptą? Pasidalink rezultatu su manimi Facebooke arba Instagrame! O ir šiaip jei turi kokių minčių ar pastebėjimų – brūkštelk. : )
Geistė♡
No Comments