Meniu
Desertai

Portugališki pyragaičiai / Pastel de Nata

Pastel De Nata

Pastel de nata – kitaip žinomi kaip portugališki plikyto kremo pyragaičiai. Nenustebčiau, kad ragauti jų teko nemažai kam, gi buvo laikas kai net LIDL’e pardavinėdavo, bet, o kaip tie, kurie norėtų jais pasimėgauti, bet nevartoja pieno produktų ar prijaučia veganiškai mitybai? Galiu pasakyti tiek – čia pataikėt!

Eiii ei, jei nesi veganas, nebandyk galvot, kad tau čia ne vieta, juk gamindamas šį, o ne įprastą receptą, realiai, padarysi dar ir gerą darbą…veršiukui, viščiukui. Žodžiu, geri darbai, geri ir šitie pyragaičiai – saldžiai popietei su kava ar šiaip pasilepinimui desertu.

Keliaujam prie recepto…

pastel de nata
Jums reikės:

Pyragėlių pagrindui:

 • 400 g. sluoksniuotos bemielės tešlos
 • ~ 1 v. šaukšto cinamono
 • 2 v. šaukštų rudojo cukraus

Plikytam kremui:

 • 1 skardinė (400 g.) kokosų kremo – riebaus, bent 80% riebumo
 • 1 v. šaukštas vanilės ekstrakto / 5g. vanilinio cukraus
 • 50 g. augalinio pieno
 • 30 g. kukurūzų krakmolo
 • 70 g. cukraus pudros
 • 1/2 arb. šaukštelio maltos ciberžolės
 • 1 v. šaukštas maistinių neaktyvuotų mielių dribsnių (nutritional yeast)
 • 1 v. šaukštas citrinos sulčių
 • žiupsnelis druskos

Papuošimui:

Papuošti galima uždeginant ant viršaus pabarstytu ruduoju cukrumi arba paprastesnis variantas pabarstant cukraus pudra ir cinamonu.

Gaminsime taip:
 1. Įjunkite orkaitę kaisti iki 180°C ir ištepkite aliejumi savo keksiukų formeles.
 2. Sluoksniuota tešlą iškočiokite gana plonai, apibarstykite cinamonu bei rudu cukrumi ir susukite į cilindrą. Susuktą cilindrą padalinkite į 12 dalių. Gražusis sukinys žiūri į viršų, o mes savo delno pagalba spaudžiame tešlą į paviršių, taip iš jos padarydami blyną. Imam blyną ir minkom jį pirštų pagalba, kol gausime plonesnį apskritimą, tada įminkom jį į keksiuko formą.
 3. Suformuotus portugališkų pyragėlių pagrindus dedame į įkaitintą orkaitę, kepam 15 minučių.
 4. Kol pagrindas kepa – darom plikytą kremą. Dubenelyje sumaišome šalta/kambario temperatūros augalinį pieną su krakmolu.
 5. Į priekaistuvį, kaitinama vidutinės ugnies, supilam kokosų kremą, cukraus pudrą, maistines mieles, druską ir ciberžolės miltelius. Gerai išmaišome iki vientisos masės ir vis pamaišydami laukiam kol užvirs – užvirus sumažinam ugnį iki mažiausios ir supilam krakmolo-pieno mišinį (būtinai prieš pilant dar kartą pamaišykite, nes krakmolas mėgsta atsisėsti ant dugno).
 6. Maišom kol kremas pradeda tirštėti (kylantis burbulai darosi sunkūs), tada nuimam nuo ugnies ir dar pamaišom (nemažai maišymo, ane : D), kad kremas neprikeptų prie vis dar įkaitusio priekaistuvio dugno.
 7. Iškepusius pyragėlių pagrindus, šaukšteliu prispaudžiam prie formelės, kad būtų kuo mažiau iškilę ir kremui liktų kuo daugiau vietos.
 8. Kremą supilame į pyragėlių pagrindus ir dedam į orkaitę, konvekciniu režimu 12-15 minučių, kol pyragėlių viršus pasidengs aukso spalva (pas mane kartais prabunda lyriškasis gangsteris 😀 ) – šiek tiek apskrus.
 9. Pyragėliams iškepus, leiskite jiems atvėsti ir tik tada skanaukite. Kitu atveju, turėsit problemu su puslėmis ant liežuvio – plikytas kremas TIKRAI karštas.
 10. SKANAUS!
vegan dessert


Gaminai šiuos portugališkus plikyto kremo pyragaičus? Pasidalink rezultatu su manimi Facebooke arba Instagrame! O ir šiaip jei turi kokių minčių ar pastebėjimų – brūkštelk. : )

No Comments

  Leave a Reply